Rękawica wędkarska EASY PROTECT

Rękawiczki wędkarskie Caperlan EASY PROTECTSą warunki podczas wypraw wędkarskich, kiedy dodatkowe wyposażenie może okazać się nadzwyczaj przydatne. Na prawdę z dużym zainteresowaniem przyglądaliśmy się kolejnej ciekawostce z oferty Caperlan. Tym razem w nasze ręce wpadła rękawica chroniąca wędkarza przed ostrymi zębami drapieżników.

 

 

Charakterystyka ogólna

Rękawiczki wędkarskie Easy Protect firmy Caperlan to ciekawy produkt, który według zapewnień producenta w podstawowy sposób chroni rękę wędkarza przed zadrapaniem czy skaleczeniem przez ostre zęby szczupaka. Pomysł jak najbardziej trafny bo jak doskonale wiemy w wielu sytuacjach bezpieczne podebranie ryby, szczególnie szczupaka czy sandacza wymaga zastosowanie podbieraka. Co jednak w sytuacji kiedy łowimy przedzierając się przez krzaki? Wiadomo przecież, że nie wszędzie uda się podejść z podbierakiem. Tutaj ciekawym pomysłem może stać się zastosowanie tak właśnie prostego gadżetu jak rękawica ochronna. Potestowaliśmy i sprawdziliśmy jej funkcjonalność.

Rękawiczki wędkarskie Caperlan EASY PROTECT

Rękawiczki wędkarskie Caperlan EASY PROTECT

Rękawiczki wędkarskie Caperlan EASY PROTECT

Jakość i wykonanie

Rękawiczki wykonane są bardzo starannie i estetycznie. Mają ciekawy design i ergonomię. Wyprodukowane zostały z elastycznego materiału, który w bardzo sprytny sposób układa się na dłoni. Wnętrze rękawicy jest bawełniane i przez to przyjemne w dotyku. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie magnetycznego klipsa, który pozwala na zamocowanie rękawicy choćby na pasku od spodni. Dzięki temu mamy do szczupakowej ochrony niemal natychmiastowy dostęp.

Rękawiczki wędkarskie Caperlan EASY PROTECT

Rękawiczki wędkarskie Caperlan EASY PROTECT

Rękawiczki wędkarskie Caperlan EASY PROTECT

Cena

Rękawiczki wędkarskie Easy Protect kosztują w sklepie internetowym Decathlon 65zł. Trudno jest porównywać cenę rękawiczek chroniących dłonie wędkarza przed uszkodzeniami z produktami konkurencyjnymi bowiem na rynku jest ich naprawdę niewiele. Oczywiście można kombinować i wykorzystać w tym celu klasyczne rękawice ochronne, które kosztują około 25 złotych, jednak te nie posiadają tak przydatnych dla wędkarza cech jak możliwość szybkiego ich zastosowania. Konkurencyjne produkty przeznaczone stricte w celu wędkarskim kosztują nawet 150 zł.

Rękawiczki wędkarskie Caperlan EASY PROTECT

Rękawiczki wędkarskie Caperlan EASY PROTECT

Przeznaczenie

Przeznaczanie rękawiczek ochronnych jest bardzo jasne i oczywiste. Możemy śmiało powiedzieć ze nie nadają się do niczego innego jak podejmowanie zębatych drapieżników z wody.

Rękawiczki wędkarskie Caperlan EASY PROTECT

W akcji

Zanim przystąpiliśmy do finalnego testowania czyli pobierania ręką szczupaków, wyznaczyliśmy sobie kilka koniecznych parametrów, które powinny cechować rękawice ochronną. Po pierwsze tego typu narzędzie powinno w wystarczający sposób chronić rękę wędkarza. Po drugie rękawica powinna być niemal ciągle pod ręką. Kolejna rzecz to trwałość produktu. To podstawowe sprawy, które bezwzględnie powinny cechować narzędzie zwiększające bezpieczeństwo wędkarza oraz dające maksymalny poziom użyteczności.

Rękawiczki wędkarskie Caperlan EASY PROTECT

Rękawicę testowaliśmy jesienią i zimą. Wyciągnęliśmy przy pomocy rękawiczek ochronnych kilkanaście szczupaków i musimy przyznać że sprawdziły się nam doskonale. To na co należy zwrócić uwagę to możliwość błyskawicznego zastosowania. Idealne wręcz układanie się do dłoni oraz - co najważniejsze - nikt z testujących nie skaleczył się zębami szczupaków. Po kilku dniach testów rękawice stosowaliśmy też do bezpiecznego wyhaczania przynęt z pyska szczupaka. Rękawice sprawdziły się w 100%.

Rękawiczki wędkarskie Caperlan EASY PROTECT

Ogólne wrażenie

Bardzo użyteczny i dobrze wykonany produkt. Ciekawe rozwiązania dla wędkarzy łowiących szczupaki. Każdy z nas, kto obawia sie ( i słusznie) ryzykownego podbierania szczupaków, na pewno będzie z produktu zadowolony.

Rękawiczki wędkarskie Caperlan EASY PROTECT 

Ocena końcowa/punktowanie:

Zalety                                          Wady                             

- jakość wykonania,
- funkcjonalność.

 

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

 • Marcin

  Nie podoba mi się w tej rękawicy to, że jest odkryta na grzbiecie dłoni -> trzymając dużego szczupaka pod pokrywy skrzelowe, jeśli ryba się wierzgnie, grzbiet dłoni jest narażony na "porysowanie" o łuki skrzelowe ryby.

  0
 • Janek

  A nie premier Polski ? :) Ludzie, proszę was...

  0
 • pawcio

  Mało obiektywne są Wasze testy co do produktów Caperlan, zapewne dlatego iż jednym z testujących jest Dyrektor Handlowy marki Caperlan na Polskę.

  0
 • Chryzogon

  Tak warto! Rękawica sprawdziła się w 100%, gwarantuje pewny chwyt za kark i komfort podebrań pod skrzela, oczywiście nie jest "pancerna" i kotwica czy kolce płetwy grzbietowej dużego okonia ją przebiją jeśli nie będziemy uważali! Ale... nie kaleczymy ryb, podbieranie okoni to bajka, dłoń po podebraniu jest sucha, sprawdziła się też podczas przenoszenia łodzi czy silników jako ochrona dla dłoni, czego więcej chcieć? Polecam.

  0
 • Chryzogon

  Decathlon ma w swojej ofercie jeszcze dwa rodzaje rękawic wędkarskich wykonanych z takiego samego materiału i tego samego producenta, są pakowane parami i są też znacznie tańsze (24-36 zł), różnica jest taka że te tańsze zakłada się przy pomocy drugiej ręki więc albo masz je ciągle na dłoniach albo w jakiś ekwilibrystyczny sposób zakładasz je pod koniec holu :) Myślę że jest tu pole do popisu dla domorosłych majsterkowiczów/wynalazców, będzie taniej! Ja kupiłem rękawice z klipsem na magnes i będę ją "testował" od 16 do 26 maja na szczupakach w Finlandii, po powrocie opiszę jak się sprawowała i czy warto wydać 64 zł na nią czy raczej na chwytak.

  0
 • adam
  0
 • JaCoB

  Świetna sprawa, na razie na stronie Decathlonu...BRAK , na angielskiej stronie 12 funtów . Trochę za drogo , jakby przeliczyć na złotówki :)

  0