Przypon wolframowy APS Fishing

Przypon wolframowy APS FishingRynek wędkarski jest przesycony masą sprzętu, którego zadanie polega na zabezpieczeniu linek wędkarskich przed ostrymi zębami szczupaków. Ale jaki przypon wybrać ? Jakie czynniki  określają jakość i przydatność ? Poddaliśmy testowi przypony firmy APS Fishing aby nakreślić Wam ich ewentualną przydatność. 

Charakterystyka ogólna
Przypony wolframowe znajdują się w opakowaniu liczącym dwie sztuki. Testowany produkt to przypony o długości 25 cm i wytrzymałości 6 kg. Każdy przypon zaopatrzony jest w agrafkę i krętlik zamocowane na przeciwległych końcach.


Przypon wolframowy APS
Jakość wykonania
Pierwsze wrażenie jest takie, że przypon wygląda tak, jakby był zrobiony z plecionki. Jest to jednak splot kilku bardzo cienkich wolframowych drucików formujących całość. Każdy przypon ma zamontowaną agrafkę i krętlik. O ile krętlik wydaje się być solidny i nie stwierdziliśmy, aby nas zawiódł, o tyle do agrafki mamy kilka zastrzeżeń. Wykonana jest ze słabej jakości drutu. Drut ma niską sprężystość, przez co częste odpinanie i zapinanie agrafki prowadzi do jej odkształcania. Następnie wspomnieć należy o mocowaniu wolframu do agrafki. Agrafka jest przyłapana połową ilości drucików składających się na cały przypon. Wpływa to znacznie na wytrzymałość całości.
Przypon wolframowy APS

Przypon wolframowy APS
Cena
Przedział cenowy to 2-3 zł za opakowanie, mieszczące dwie sztuki przyponów.

Użytkowanie
Niestety częstą przypadłością jest tzw. efekt skręcania. Wystarczy tylko konkretny zaczep, kilka szarpnięć i o ile uwolnimy przynętę z zawady, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że wolfram będzie poskręcamy, załamany, etc. Niestety ma dużą pamięć do kształtów i na nic zdadzą się próby wyprostowania go.
Przypon wolframowy APS
Ogólne wrażenie
Wolframy polskiego producenta. Wytrzymałość 6 kg jest wg Nas zawyżona. Próby wytrzymałościowe potwierdziły, że wolfram pęka pod nieznacznym obciążeniem. Miejscem pęknięcia jest najczęściej łączenie przy agrafce. Reasumując - cena niejednego wędkarza skusi do zakupu choć warto lepiej zainwestować w wolframy innego, sprawdzonego producenta. Każdy wolfram, który poddaliśmy testowi utwierdził nas w przekonaniu, że jest to produkt jednorazowego użytku.

OCENA KOŃCOWA - punktowanie:
- Jakość / wykonanie - 4
- Cena – 7
- Przeznaczenie - 7
- Ogólne wrażenie – 3

Średnio 4,3

Zalety  Wady 
- cena,  - zawyżone parametry
   wytrzymałościowe, 
- produkt jednorazowego użytku,

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,  
 7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

 • Deborah

  Interpersonal intelligence is one of the most overlooked, underutilized skill sets. In school, as we form our careers or level-up our professional life we often think about technical skills https://we-ha.com/advert/what-a-different-place-the-church-would-be/

  0
 • Tom

  Badziewje nie kupujcie tego szajsu

  0
 • Marcin

  Każdy przypon wolframowy jaki widziałem jest tak zamocowany (jak to napisaliście połowa drucików) czy spinwal czy stanmar jaxo konger itp.

  0
 • Marcin

  Każdy przypon wolframowy jaki widziałem jest tak zamocowany (jak to napisaliście połowa drucików) czy spinwal czy stanmar jaxo konger itp.

  0
 • jan

  tylko spinwall

  0
 • jan

  tylko spinwall

  0
 • mietek

  Szajs

  0
 • mietek

  Szajs

  0