Owner - nożyczki do plecionki

Owner - nożyczki do plecionkiWydaje się, że nożyczki w wędkarstwie spinningowym, nie będą pierwszorzędnym elementem wyposażenia. Okazuje się jednak że spora grupa wędkarzy, za pomocą tego drobiazgu, doskonale radzi sobie z przycinaniem plecionki wędkarskiej. Nie pozostało nam nic innego jak sprawdzić przydatność tego urządzenia.


                                                          


Charakterystyka ogólna
Wielu z nas do przycinania plecionki stosuje najzwyklejszą zapalniczkę. Palacze mają sprawę ułatwioną, bowiem zapalniczka jest obecna na każdej wyprawie wędkarskiej. Ostatnimi czasy producenci sprzętu wędkarskiego, zaprezentowali co najmniej kilka modeli różnego rodzaju nożyczek wędkarskich. Przed nami ciekawostka z Kraju Kwitnącej Wiśni. Zaawansowane technologicznie nożyczki Owner.
Owner - nożyczki do plecionki
Nożyczki do plecionki Owner

Jakość i wykonanie
Przyznać należy, że te niewielkie nożyczki wykonane są bardzo starannie. Dobrze leżą między palcami, a to dzięki idealnie wyprofilowanemu uchwytowi, wykonanemu z estetycznego plastiku. Stal ostrza nożyczek jest wysokiej jakości. Ostrza są bardzo ostre i wydają się być naprawdę trwałe. Nożyczki zostały zapakowane w zgrabne opakowanie, w którym dodatkowo znajdziemy malutki pokrowiec, zabezpieczający nas przed ostrzem nożyczek.
Owner - nożyczki do plecionki
Opakowanie...

Owner - nożyczki do plecionki

Owner - nożyczki do plecionki

Owner - nożyczki do plecionki
Materiałowy pokrowiec

Owner - nożyczki do plecionki

Owner - nożyczki do plecionki
Cena
Produkowane przez Owner nożyczki kosztują około 70 zł. Czy to dużo czy tanio? Trudno jest nam jednoznacznie ocenić, bowiem do przecinania plecionki możemy zakupić narzędzie od 2 zł do ponad 100 zł.
Owner - nożyczki do plecionki
Przeznaczenie
Zastosowanie nożyczek jest bardzo precyzyjnie określone przez producenta. Nożyczki Owner do cięcia plecionek służą do... przecinania plecionki lub żyłki.  Podczas wędkowania na łodzi, w warunkach silnego wiatru, padającego deszczu, stosowanie najzwyklejszej zapalniczki jest wręcz wykluczone. Ownerowe nożyczki będą też świetnym rozwiązaniem dla wędkarza ceniącego komfort nad wodą.
Owner - nożyczki do plecionki
W akcji
Niewątpliwie nożyczki sprawdzają się dobrze, jeśli chodzi o wykorzystanie zgodne z ich przeznaczeniem. Plecionkę można ciąć  na dowolne odcinki i w przeróżnych warunkach. Fakt jest jednak taki, że im grubsza plecionka, tym cięcie jest bardziej precyzyjne i wówczas nie pozostawiamy poszarpanych włókien. W przypadku cieniutkiej lub zużytej linki, nożyczki tną pewnie, jednak pojedyncze włókna pozostają nieprzecięte.
Owner - nożyczki do plecionki

Owner - nożyczki do plecionki

Owner - nożyczki do plecionki
Ogólne wrażenie
W naszym rozumieniu nożyczki Owner to drogi gadżet, który jednak swoją funkcjonalnością zaoszczędzi nam wiele czasu marnowanego na przypalanie i nieprecyzyjne przycinanie plecionek. Element wydaje się być przydatny dla wędkarzy, którzy cenią wysoką jakość wykorzystywanego przez siebie ekwipunku. W tym zakresie Owner sprostał oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających wędkarzy. W przypadku właściwego zastosowania, produkt z pewnością będzie służył przez wiele sezonów.
Owner - nożyczki do plecionki
OCENA KOŃCOWA – punktowanie:


Zalety  Wady 

- wykonanie,
- przeznaczenie,  

- wysoka cena,

 

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,  
 7-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

 • Jurek.M.

  Widzac tytuł testu oraz marke produktu, spodziewalem sie jakichs super wypasionych nozyczek z ostrzami z tytanu , ceramiki , lub innych kosmicznych wrecz materialow...... Pfffff a tu calkiem zwykle nozyczki stalowe za calkiem nie zwykla sume Smiech na sali , panowie :)

  0
 • jam

  Zbędny gadżet i ta cena.Po prostu Śmieszne.Nóż wystarczy albo MultiTool i mamy wszystko pod reką

  0
 • Marcin

  Małe nożyczki za 70zł ? !!! Cena powalająca Ja stosuję zwykły obcinacz do paznokci który nową plecionkę tnie trochę słabo ale z użytą kilka razy radzi sobie bardzo dobrze no i mniej miejsca zajmuje niż nożyczki

  0